Chcete bydlet? Pozor banky škrtají aneb jak předejít zklamání při sjednání hypotéky.

V průběhu probíhající zpackané druhé vlny koronaviru banky začaly postupovat podstatně opatrněji. Svým bankovním odhadcům doporučují (tedy spíše přikazují) snížit svoje odhady ocenění nutné ke schválení hypotečního úvěru žadatelů o 15% i více! Znamená to, že dnes mnohem více žadatelů na hypotéční úvěr již nedosáhne.

Bohužel, většinou to žadatel o úvěr (potencionální kupec nemovitosti) zjistí až v době, kdy musel s realitní kanceláří uzavřít rezervační smlouvu na nákup nemovitosti a zaplatit rezervační poplatek. Další špatná zpráva je, že většina realitních kanceláří v případě zamítnutí hypotéky vrací maximálně 50% z tohoto rezervačního poplatku.

 U nás se Vám to nestane! Proč?

Protože vždy před uzavřením rezervační smlouvy Vám oceníme nemovitost tak, jak to dělají smluvní odhadci pro banky. Klient(kupující) by si pak měl být jistý, že hypotéku již v požadované výši obdrží. A pokud ne, tak to byla naše chyba a vše vracíme. Takové službu jako my mnoho realitních kanceláří nenabízí!!!

Z výše uvedeného vyplývá logická nutnost a důležitost výpočtu správného tržního ocenění nejen pro kupce, ale hlavně pro prodávajícího, aby neprodával předražené nemovitosti, protože pak kupující nejen, že od něj nic nekoupí, ale mohou na tom prodělat oba, jen ta neseriózní realitka na tom vydělá vždy.

 

Neprodávejte ani nekupujte žádnou nemovitou věc bez předem a řádně vypočítaného tržního ocenění a určením obvyklé ceny nemovitostí. Šetříme Vám tím nejen Váš čas, ale i spoustu vašich peněz.

7. 10. 2020