Prodej rodinných domů z keramzitových bloků

     Když jsem začal jezdit do Polska na nákupy léků NOSINE Forte a nebo GROPRINOSIN Forte pro mé kamarády a známé z důvodu jejich léčby COVID-19 (viz minulý článek), nemohl jsem si nevšimnout polských velmi krásných a kvalitních novostaveb rodinných domů.  Většinou postavených z keramzitových prefabrikátů.

     Začal jsem se zajímat, co to je za stavební materiál? Keramzitový prefabrikát není nic jiného než keramika, velmi populární i u nás, ale vyrobena v monolitu. Tloušťka vnějších stěn vyrobených touto technologií je pouze 15 cm a vnitřní stěny mají jen 10 cm. Pevnost a odolnost je neuvěřitelná. Zatímco moje skripta ze studia Oceňování nemovitých věcí tvrdí, že maximální životnost stavebních konstrukcí je 150 let, tak výrobce společnost Abakon uvádí životnost 200 – 300 let. No asi si budou muset počkat děti našich dětí, jak to je přesně je. Nicméně jsem byl z těchto domů nadšen.

     Na konci ledna mi náhodou přišla nabídka tyto domy prodávat i u nás v ČR. Oslovila mě organizační jednotka společnosti Abakon a na začátku února byla podepsána smlouva o obchodní spolupráci jak s polským výrobcem tak i stavební společností Abakon.

Proč jsem se zamiloval zrovna do tohoto druhu stavební konstrukce?

Cena  - ta je vždy až na prvním místě. Je nižší oproti jiným druhům zděných konstrukcí, protože šířka obvodových keramzitových bloků je pouze 15 cm a 10 cm u vnitřních stěn. Ušetříte tak na velikosti základové desky a vnitřních omítkách - desky jsou tak hladké, že se dají ihned vymalovat.

Tepelný komfort - keramzitové bloky akumulují teplo a udržují stálou teplotu v domě a zároveň mají výborné tepelně-izolační vlastnosti.

Ekologicko-zdravotní - lisovaná keramzitová deska je přírodní materiál s bezpečnostním atestem.

Bezpečnost - jedná se zcela nehořlavý a mrazuvzdorný materiál zcela odolný proti živým organismům a vodě.

Vlhkost - lisovaný keramzit má vysoké absorpční schopnosti, okolo 21 % - je odolný proti houbám a plísním.

Základová deska - je plovoucí celistvá betonové deska vylita na dostatečné vrstvě kameniva - zdivo nepraská, nehýbe se a nesaje vlhkost - velmi dlouhá celková životnost stavby tedy jak jsem již uváděl minimálně 200 let. No a nakonec se velmi hodí na Ostravsko, kde jo to samá bývalá šachta, protože tento druh základové desky je ideální pro poddolované území, do vlhkých promočených, písečných a jílovitých půd. Tak nějak má vypadat vysněný rodinný dům.

     Jestliže máte již vlastní stavení pozemek, můžete nám přenechat starosti s vyřízení stavebního povolení.

     Pokud stavební pozemek teprve hledáte, oslovte nás, pomůžeme Vám ho najít a získat. Stavení pozemek prověříme z hlediska územně plánovacích informací, věcných břemen, sousedů, možností jednotlivých přípojek inženýrských sítí a vyřídíme následnou koupi pozemku za Vás, pouze za Vaše peníze. Ale také s financováním Vám pomůže smluvní finanční  a hypotéční poradce společnosti Abakon.

      Není to tak dlouho, kdy se čeští výrobci vychloubali, že jejich stavební prvky mají oproti polským výrobků mnohonásobně vyšší kvalitu. Tak to už bohužel dávno neplatí. Rodinné domy z keramzitových bloků i celkové vybavení stavebními materiály jsou dnes na mnohem vyšší kvalitativní úrovni než od tuzemských výrobců a to ještě za nižší cenu!!!

     Společnost Abakon nabízí typové rodinné domy, které získáte za nižší cenu a také domy pro Váš individuální projekt. Stačí nám jen poslat Váši představu o půdorysu domu a náš projektant Vám dům vyprojektuje. Pokud budete mít problém s vlastní tvorbou půdorysu domu, nevadí. Má manželka navrhování a malování půdorysu má jako koníček a ráda Vám ZDARMA pomůže. Sice za tento individuální projekt něco málo zaplatíte, ale když uzavřete smlouvu o výstavbě s Abakonem, tak vám tato částka bude z výstavby domu odečtena a tím tuto službu budete mít ZDARMA.

     Takže, pokud Vás moje psaní oslovilo, tak pište, volejte, mailujte, no prostě se nám ozvěte.

     Díky moc.

 

   10. 3. 2020